Дипломна робота на здобуття ступеня вищої освіти "магістр" на тему "Характеристика фізичної підготовленості дітей молодшого шкільного віку в процесі використання рухливих ігор"

Конікова, Наталія Олексіївна (2023) Дипломна робота на здобуття ступеня вищої освіти "магістр" на тему "Характеристика фізичної підготовленості дітей молодшого шкільного віку в процесі використання рухливих ігор". Запоріжжя.

[thumbnail of МР_Конікова Демо(1).pdf] Text
МР_Конікова Демо(1).pdf

Download (292kB)

Abstract

Погіршення стану здоров’я української нації потребує особливої уваги до проблеми оптимізації процесу фізичного виховання молодших школярів.
Об’єкт дослідження – процес фізичного виховання дітей молодшого шкільного віку.
Мета дослідження – розробити зміст фізичної підготовки дітей молодшого шкільного віку.
Дослідження проводили протягом 2022-2023 навчального року на базі Комунального закладу "Початкова школа "Волошка" Кам’янської міської ради Дніпропетровської області. В експерименті брали участь 24 дитини 1-го класу; 22 дитини 2-го класу; 23 дитини 3-го класу; 25 дітей 4-го класу. Всі діти молодшого шкільного віку на уроках фізичної культури займалися згідно розробленої педагогічної програми з використанням ігрових технологій, яка була спрямована на підвищення рівня фізичних якостей дітей залежно від особливостей їх вікового розвитку.
Досліджуючи структуру фізичної підготовленості дітей молодшого шкільного віку, визначено основні чинники, що забезпечують спрямованість засобів і методів педагогічного впливу. У всіх вікових групах показники фізичного розвитку знаходяться у взаємозв’язку з показниками сили та впливають на рівень фізичної підготовленості, що дозволяє визначити значення біологічного та педагогічного чинників фізичної підготовки дітей молодшого шкільного віку.
Результати аналізу структури фізичної підготовленості та вивчення сенситивних періодів вікового розвитку фізичних здібностей дозволили розробити співвідношення засобів педагогічного впливу та спланувати як вибіркове, так і комплексне їх застосування. Особливістю методики виконання вправ у процесі ігрового спрямування фізичної підготовки є сувора регламентація величини навантаження та часу відпочинку між виконанням ігрових вправ. Для корекції фізичних навантажень та загального педагогічного впливу розроблено оціночні таблиці, які дозволили в комплексі за п’ятьма найбільш інформативними показниками здійснювати диференційовану оцінку рівня фізичної підготовленості дітей молодшого шкільного віку.

Item Type: Other
Uncontrolled Keywords: фізична підготовленість, діти молодшого шкільного віку, контроль фізичної підготовленості, рухливі ігри
Subjects: L Освіта > LB Теорія і практика освіти > LB1501 Початкова освіта
Q Наука > Q Наука (Загальне)
R Медицина > RA Суспільні аспекти медицини > RA0421 Охорона здоров'я. Гігієна. Профілактична медицина
Divisions: Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти > Кафедра теорії і методики фізичного виховання та спортивних дисциплін
Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти > Кафедра теорії і методики фізичного виховання та спортивних дисциплін
Depositing User: Users 95 not found.
Date Deposited: 25 May 2024 15:25
Last Modified: 25 May 2024 15:25
URI: http://eprints.mdpu.org.ua/id/eprint/13650

Actions (login required)

View Item
View Item