Bogdan Khmelnitsky Melitopol State Pedagogical University

Моделювання оздоровчої діяльності старшокласників у закладах позашкільної освіти: дипломна робота на здобуття ступеня вищої освіти "магістр"

Вінник, Андрій Віталійович (2023) Моделювання оздоровчої діяльності старшокласників у закладах позашкільної освіти: дипломна робота на здобуття ступеня вищої освіти "магістр". Запоріжжя.

[thumbnail of МР_Вінник Демо(1).pdf] Text
МР_Вінник Демо(1).pdf

Download (288kB)

Abstract

На сучасному етапі розвитку суспільства недостатньо уваги приділяється можливостям центрів дитячо-юнацького туризму у вирішенні проблем оптимізації здоров’я школярів, удосконалення їх фізичної підготовленості.
Мета дослідження - науково обґрунтувати та розробити підходи до підвищення ефективності організаційно-методичного забезпечення оздоровчо-рекреаційної діяльності старшокласників у закладах позашкільної освіти для залучення молоді до регулярної рухової активності, організації змістовного дозвілля, покращення показників фізичного та емоційного стану.
Об’єкт дослідження − оздоровчо-рекреаційна діяльність школярів у закладах позашкільної освіти туристсько-краєзнавчого напряму.
Дослідження проводили у 2022-2023 навчальному році на базі Комунального закладу «Волинський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Волинської обласної ради». Кількість учасників педагогічного експерименту склала 51 особа, з них: 26 хлопців і дівчат 15 років та 25 хлопців і дівчат 16 років. В процесі занять здійснювався педагогічний контроль.
Для практичного впровадження окреслених підходів була розроблена технологія організації оздоровчо-рекреаційної діяльності старшокласників, структурна модель якої містить п’ять основних компонентів: мета, принципи, умови, рівні впровадження, критерії ефективності, що включає складові, які пов’язані між собою та у комплексі вирішують завдання залучення старшокласників до позакласної роботи з фізичного виховання та створення умов для розвитку особистості дитини.
Ефективність розроблених підходів до організаційно-методичного забезпечення та моделювання оздоровчої діяльності старшокласників характеризується підвищенням обсягу спеціально організованої рухової активності дітей, покращенням показників їх фізичного здоров’я, психофізіологічних параметрів. На кінець педагогічного експерименту в хлопців і дівчат обох вікових груп спостерігалася позитивна динаміка за результатами контрольних вправ, що характеризують рухові здібності; показниками функціонального стану кардіореспіраторної системи; інтегральними показниками емоційного стану.
Ключові слова: організаційно-методичне забезпечення, заклади позашкільної освіти, туризм, старшокласники, оздоровча діяльність.

Item Type: Other
Uncontrolled Keywords: організаційно-методичне забезпечення, заклади позашкільної освіти, туризм, старшокласники, оздоровча діяльність
Subjects: L Освіта > LB Теорія і практика освіти > LB1603 Середня освіта. Вищі школи
Q Наука > Q Наука (Загальне)
R Медицина > RA Суспільні аспекти медицини > RA0421 Охорона здоров'я. Гігієна. Профілактична медицина
Divisions: Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти > Кафедра теорії і методики фізичного виховання та спортивних дисциплін
Depositing User: Users 95 not found.
Date Deposited: 25 May 2024 15:31
Last Modified: 09 Mar 2025 23:02
URI: https://eprints.mdpu.org.ua/id/eprint/13646

Actions (login required)

View Item
View Item