МДПУ репозиторій

Роман Сербин у боротьбі проти сучасних фальсифікацій історії Голодомору

Гудзь, В. В. (2017) Роман Сербин у боротьбі проти сучасних фальсифікацій історії Голодомору. Українознавчий альманах (20). с. 71-75.

[img] Text
4. Сербин216-234-1-SM.pdf

Скачати (284kB)

Резюме

З’ясовано, що Роман Сербин першим серед науковців спростував вигадки фальсифікаторів історії голоду 1932-1933 рр. в Україні, які з’явилися на Заході у 80-х роках ХХ ст. і в Росії в постколоніальну добу. Історик вніс значний вклад у розробку «геноцидної» версії Голодомору. Р. Сербину належить трактування Конвенції ООН про геноцид стосовно подій 30-х років як серії злочинних дій сталінського режимув Україні. Дискутуючи з опонентами, Р. Сербин нагадав про думку Рафаеля Лемкіна, автора Конвенції ООН про геноцид 1948 року. Лемкін розглядав українську катастрофу в рамках Конвенції ООН і визначив геноцид в радянській Україні за чотирма напрямками атаки на етнічну українську націю, з яких навмисно влаштований Голодомор сільського населення був найбільш смертоносною частиною. Іншими були паралізація української нації проріджуванням її інтелектуальної еліти, знищенням власного церковного життя і спрямованого етнічного змішування населення України. Простежено, що вчений веде різнобічну просвітницьку та громадську роботу з донесення світу правди про трагедію українського народу. Встановлено, що сукупний вклад вченого у розробку історії Голодомору, та відстоювання в сучасних наукових і політичних колах його геноцидного характеру є найбільш вагомим серед українських науковців зарубіжжя.

Тип елементу : Стаття
Теми: D Всесвітня історія та історія Старого Світу > DK Росія. Радянський Союз. Колишні радянські республіки > Історія України
Підрозділи: Природничо-географічний факультет > Кафедра історії та археології > Фахові видання
Користувач, що депонує: Repositing System
Дата внесення: 25 Черв 2019 20:50
Останні зміни: 29 Січ 2021 17:23
URI: http://eprints.mdpu.org.ua/id/eprint/5506

Виконати (потребує авторізації)

Перегляд елементу Перегляд елементу