МДПУ репозиторій

Ландшафтна організація та видова структура деревно-чагарникових насаджень парку Хортицької національної академії м. Запоріжжя

Бредіхіна, Ю. Л. та Дерев'янко, Н. П. (2018) Ландшафтна організація та видова структура деревно-чагарникових насаджень парку Хортицької національної академії м. Запоріжжя. Traektoriâ Nauki, 4 (11). с. 3001-3009.

[img]
Перегляд
Text
567-1761-1-PB.pdf

Скачати (982kB) | Перегляд

Резюме

У стат ті наведено результати дослідження видового складу деревно - чагарникових насаджень парку Хортицької національної академії м. Запоріжжя, його ландшафтної організації. Встановлено, що загальна кількість рослин у насадженнях парку становить 260 екземплярів, з них 202 – деревні рослини та 58 – чагарникові. Всього на досліджуваній території відмічено 28 видів рослин, які належать до 25 родів та 15 родин. Серед деревної рослинності найбільш поширеними є Catalpa bignonioides (18 %), Betula pendula (14 %) та Thuja o ccidentalis (9 %). Родини представлені 1 – 2 видами, за винятком родин Cupressaceae (5 видів) та Fabaceae, Rosaceae , Oleaceae (по 3 види). Деревно - чагарникові насадження парку створено переважно хаотичними посадками у вигляді масивів та груп. Щільність поса док дерев парку становить 404 шт/га, а чагарників – 116 шт/га. Аналіз санітарного стану деревної рослинності парку Хортицької національної академії м. Запоріжжя показав, що з 202 дерев до першої категорії (без ознак ослаблення) належать 21,8 %, до другої к атегорії (ослаблені) – 40,1 % рослин, до третьої (дуже ослаблені) – 18,3 %, до четвертої (всихаючі) - 14,4 %, до п’ятої (свіжий сухостій) – 2,9% та до шостої (сухостій минулих років) – 2,5%. Невідповідність видового складу насадження до екологічних умов зр остання та висока щільність посадок дерев не дає можливості кожній рослині проявити свої декоративні властивості у повному обсязі. Все це знижує архітектурно - художню виразність та естетичну привабливість парку. Тому підбір рослин для оформлення зелених нас аджень необхідно проводити на засадах загально відомих принципів – екологічного, декоративного та біоценотичного, що дасть можливість максимально покращити паркове середовище в естетичному плані і надасть цьому об’єкту неповторного вигляду.

Тип елементу : Стаття
Теми: Q Наука > QK Ботаніка
Підрозділи: Хіміко-біологічний факультет > Кафедра ботаніки і садово-паркового господарства
Користувач, що депонує: Кафедра ботаніки і садово-паркового господарства
Дата внесення: 05 Лип 2019 07:37
Останні зміни: 02 Жов 2019 05:51
URI: http://eprints.mdpu.org.ua/id/eprint/4104

Виконати (потребує авторізації)

Перегляд елементу Перегляд елементу