Bogdan Khmelnitsky Melitopol State Pedagogical University

Соціологічний дискурс вивчення комунікативно-адаптаційних чинників розвитку особистості

Глебова, Н. І. (2015) Соціологічний дискурс вивчення комунікативно-адаптаційних чинників розвитку особистості. Наукові праці. Соціологія, 258 (246). pp. 43-47.

[thumbnail of Npchdusoc_2015_258_246_9.pdf] Text
Npchdusoc_2015_258_246_9.pdf

Download (569kB)

Abstract

Робота присвячена розгляду проблеми розширення діапазону соціологічних методів дослідження чинників самореалізації людини. Аналізуються міждисцип-лінарні розробки і методи дослідження особливостей соціально-комунікативних чинників адаптації особистості в малих професійних групах в умовах закритості середовища спілкування. Обґрунтовується потреба комплексного підходу до розробки методології дослідження та моделювання процесів адаптації особис-тості на засадах ціннісно-мотиваційних, смислових та комунікаційних установок як соціально-психологічного конструкту самореалізації людини в умовах змін.
Соціально-комунікаційні чинники адаптації особистості в малих професійних груп в умовах закритого середовища сьогодні відносяться до числа найсер-йозніших гуманітарних проблем у зв’язку з ускладненням буття людини в умовах швидко мінливого світоустрою. В статті теоретично обґрунтовано ціннісно-мотиваційні, смислові та комунікаційні установки соціальної і професійної адап-тації особистості.
Надзвичайно актуальними стають як теоретичні дослідження проблеми особистісного розвитку в умовах закритого соціального середовища методами психології, соціології, теорії комунікації, глобалістики та інших наук гумані-тарного корпусу, так і прикладні аспекти дослідження комунікації, як засобу соціальної адаптації особистості в малих професійних групах. Сьогодні дос-татньо активно досліджується своєрідність соціально-комунікаційних факторів адаптації особистості в малих професійних групах в умовах закритого сере-довища, обумовлених впливом просторової і тимчасової деформації, визначаються психологічні та соціальні маркери, що зумовлюють особливості ціннісно-моти-ваційних та смислових установок особистості, яка працює в закритому середовищі: деформація психологічного простору, підпорядкування домінуючим субкультурним нормам, відсутність почуття безпеки і впевненості.

Item Type: Article
Subjects: H Суспільні науки > HM Соціологія
Divisions: Факультет інформатики, математики та економіки > Кафедра соціології
Depositing User: Users 21 not found.
Date Deposited: 07 Oct 2019 13:21
Last Modified: 07 Oct 2019 13:21
URI: http://eprints.mdpu.org.ua/id/eprint/7589

Actions (login required)

View Item
View Item