Назви фізичного й психічного стану людини в сучасній українській мові

Сіроштан, Т. В. and Костенко, Г. О. (2018) Назви фізичного й психічного стану людини в сучасній українській мові. Актуальні проблеми функціонування мови і літератури в сучасному поліетнічному суспільстві: матеріали ІV Міжнар. наук.-практ. конф., 27–28 верес. 2018 р.. pp. 102-106.

[thumbnail of тези.pdf]
Preview
Text
тези.pdf

Download (2MB) | Preview

Abstract

У сучасному українському мовознавстві найменування фізичного й психічного стану людини відносять до абстрактних іменників, які становлять значний науковий інтерес для різних розділів лінгвістики, зокрема граматики, лексикології, когнітивної лінгвістики, психолінгвістики. Це пояснюється тим, що абстракти є, з одного боку, мовним явищем і відповідно потребують вивчення в системі інших одиниць певної мови. З іншого боку, сам процес абстрагування і здатність людини до нього привертають увагу вчених, які займаються вивченням психічної, розумової, мовленнєвої діяльності істоти. Дослідники зазначають, що узагальнені поняття властиві природі людини й не повʼязані з прагненням створити філософські концепти, а абстрактні іменники наявні в мовах будь-яких культур незалежно від рівня їх розвитку.
Актуальність обраної теми визначена потребою часу, оскільки саме тепер спостерігається кульмінація розвитку абстрактних іменників та щільність міжрівневої мовної взаємодії. Мета розвідки – аналіз лексико-семантичних груп абстрактних іменників сучасної української мови з узагальненим значенням фізичного й психічного стану людини. Фактичний матеріал дослідження дібрано з найбільшого за обсягом серед сучасних лексикографічних джерел – 11-томного словника української мови.

Item Type: Article
Subjects: P Мова та література > PG Слов'янська група мов. Балтійські мови. Албанські мови і література > Українська мова та література
Divisions: Філологічний факультет > Кафедра української мови
Depositing User: Users 32 not found.
Date Deposited: 13 Aug 2019 10:59
Last Modified: 02 Oct 2019 05:51
URI: https://eprints.mdpu.org.ua/id/eprint/5307

Actions (login required)

View Item
View Item