Пилипенко, Катерина and Ліпський, Роман (2021) Облік у фермерських господарства. Цент учбової літератури, Киів. ISBN ISBN 978-611-01-2281-8
![Облік_у_фермерських_господарствах_Пилипенко_2021_ВСЕ_А5 (3).pdf [thumbnail of Облік_у_фермерських_господарствах_Пилипенко_2021_ВСЕ_А5 (3).pdf]](http://eprints.mdpu.org.ua/style/images/fileicons/text.png)
Облік_у_фермерських_господарствах_Пилипенко_2021_ВСЕ_А5 (3).pdf
Download (3MB)
Abstract
Розвиток аграрного сектору зумовив появу різних організаційно-правових форм підприємництва у сільському господарстві. Ключовими, усталеними формами є фермерське господарство та товариство. Головною перевагою фермерських господарств є можливість ефективно поєднувати
підприємницьку ініціативу селян, їх господарські можливості з інтересами держави, соціальною сферою і стилем життя селян.
Фермерські господарства для більшості аграрних регіонів країни є одним з основних видів діяльності та важливим елементом системи малого сільгоспвиробництва. Головною відмінністю фермерських господарств від інших форм господарювання є те, що за умови обмежених капітальних
ресурсів вони намагаються досягти: задоволення власних потреб, максимального прибутку, на довгострокову перспективу, що є передумовою безперервної діяльності.
Фермерство може бути створене та діяти як у формі юридичної особи, так і у формі фізичних осіб-підприємців, як демонструє досвід. Кожна з форм фермерства має свої особливості, переваги та недоліки.
Основними недоліками фермерського господарства у формі фізичних осіб-підприємців є труднощі у залученні капіталу та недостатньо сильний фінансовий базис, високий рівень господарського ризику, проблеми податкової оптимізації, складність збереження та передачі прав власності (у
випадку смерті, втрати працездатності, відходу від справ власника (засновника)), занижена вартість капіталу (через відсутність оцінки активів за справедливою вартістю), неможливість відчуження.
Основними недоліками фермерського господарства у формі
«фермерське господарство – юридична особа» є особиста участь у виробничому процесі, обмеженість членства родинними зв’язками із головою (засновником) господарства, складність збереження та передачі прав власності (у випадку смерті, втрати працездатності, відходу від справ), занижена вартість капіталу, неможливість відчуження.
Фермерство у формі товариства з обмеженою відповідальністю
вважається найбільш перспективною організаційно-правовою формою, перевагами якої є фінансова стабільність; можливість залучення інвестицій, у тому числі іноземних; є надійним партнером для контрагентів, у тому числізавдяки мінімальному фінансовому ризику учасників; досить проста структура управління; можливість залучення найманої праці, фінансового та податкового планування; легкість передачі права власності; перспективи використання спрощеної системи обліку, оподаткування та звітності.
Незалежно від форми організації фермерських господарств для всіх їх типів актуальною проблемою є необхідність адаптації бухгалтерського обліку до системи міжнародних стандартів, які стають невіддільною складовою національного бухгалтерського обліку. Незважаючи на спрощеність ведення обліку, він має бути одночасно зрозумілим та інформативним. Тому для фермерських господарств актуальною є розробка
системи обліку, орієнтованої на оптимізацію облікової інформації та її максимальне пристосування до потреб управління; розумне збільшення обсягу інформації, що характеризує господарську діяльність фермерських
господарств, дає змогу виокремити інформаційні потоки, які
уможливлюють: оцінку можливостей збуту продукції сільського
господарства за визначених умов і вимог, матеріально-технічного забезпечення виробництва даної продукції, його інноваційну привабливість.
Тому питання щодо удосконалення обліку та інформаційного забезпечення господарської діяльності фермерських господарств є досі актуальними та потребують поглибленого дослідження.
У зв’язку з важливістю означеної дисципліни у формуванні
професійних знань виникає потреба у створенні посібника, який рекомендується для вивчення студентами особливостей організації та ведення обліку у фермерських господарствах, позааудиторної роботи, самостійного вивчення дисципліни та дистанційного навчання студентів.
Також може використовуватися спеціалістами-практиками у сфері обліково-аналітичної роботи, слухачами інститутів післядипломної освіти та факультетів підвищення кваліфікації.
Метою вивчення курсу є засвоєння теоретичних знань, принципів сучасної організації бухгалтерського обліку у фермерських господарствах із врахуванням їх розмірів, організаційно-правової форми, галузевих особливостей; особливості застосування звичайного та спрощеного плану
рахунків у фермерських господарствах; ознайомлення з організацією синтетичного й аналітичного обліку; вибору форми бухгалтерського обліку, формування вмінь практичного відображення операцій з активами, зобов’язаннями, капіталом, формуванням фінансових результатів.
Для реалізації мети зміст посібника передбачає викладення
теоретичного матеріалу за розділами, у яких висвітлено загальні засади організації і функціонування фермерського господарства, викладено сутність форм обліку, детально розглянуто специфіку бухгалтерського обліку земельних та трудових ресурсів фермерського господарства, висвітлено особливості організації бухгалтерського обліку біологічних активів, представлено особливості оподаткування фермерських господарств на прикладі спрощеної системи, висвітлено порядок, строки та особливості проведення інвентаризації у фермерських господарствах, а також специфіку формування та подання фінансової, статистичної та податкової звітності.
Item Type: | Book |
---|---|
Uncontrolled Keywords: | фермерство, фермерське господарство (надалі - ФГ), облік та оподаткування фермерських господарств, організація заснування ФГ |
Subjects: | L Освіта > LT Підручники Q Наука > Q Наука (Загальне) |
Divisions: | Факультет інформатики, математики та економіки > Кафедра економіки та готельно-ресторанного бізнесу |
Depositing User: | Users 4466 not found. |
Date Deposited: | 09 Sep 2024 17:20 |
Last Modified: | 09 Sep 2024 17:20 |
URI: | http://eprints.mdpu.org.ua/id/eprint/13758 |