MDPU Repository

ДИПЛОМНА РОБОТА на здобуття ступеня вищої освіти «Магiстр» на тему: «Залучення молоді до масових онлайн-ігор: соціологічний аспект»

Нікітіна, Вікторія Миколаївна (2023) ДИПЛОМНА РОБОТА на здобуття ступеня вищої освіти «Магiстр» на тему: «Залучення молоді до масових онлайн-ігор: соціологічний аспект». Запоріжжя.

[img] Text
Диплом.pdf

Download (2MB)

Abstract

Масові онлайн-ігри (MMOG) стали неодмінною частиною сучасного дозвілля молоді, впливаючи на їхні соціальні відносини та особистісний розвиток. Цей дослідницький проєкт присвячений соціологічному аналізу залучення молоді до MMOG з метою розкриття їхнього впливу на сучасне соціальне середовище. Дослідження розглядає ключові аспекти масового ігорного досвіду молоді, зокрема мотиваційні чинники. Мотиви гравців розділені на три основні групи: спілкування, змагання та самореалізація. Спілкування в іграх дозволяє молоді взаємодіяти незалежно від географічного розташування, розвиваючи віртуальні спільноти та культури. Змагання надає можливість задовольнити спортивний дух та самоствердження, тоді як самореалізація полягає в творчому процесі створення персонажів та світів. Основна увага приділяється вивченню соціальних наслідків гри в MMOG. Дослідження доводить, що такі ігри можуть мати і позитивний, і негативний вплив. Позитивні аспекти включають розвиток соціальних навичок, творчих здібностей та функцію знеболення стресу. Гравці навчаються співпрацювати, розв'язувати конфлікти та розвивати креативність. У той же час, гра в MMOG може призвести до залежності, проблем зі здоров'ям та погіршенням реальних соціальних відносин. Дослідження також враховує взаємодію онлайн-ігор з іншими аспектами молодіжного життя, такими як освіта, кар'єрний розвиток та участь у соціальних подіях. Аналізуються можливість виникнення соціальної ізоляції та вплив на психічне здоров'я. Висновок наголошує на важливості розуміння впливу MMOG для розробки стратегій підтримки позитивної соціальної взаємодії та контролю негативних аспектів гри. Дослідження має на меті не лише висвітлення актуального соціологічного явища, але і сприяння побудові більш інформованого та збалансованого підходу до ролі MMOG в сучасному житті молоді. Ключові слова: молодь, онлайн-ігри, соціальна ізоляція, соціальні навички

Item Type: Other
Subjects: H Суспільні науки > HM Соціологія
Divisions: Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти > Кафедра соціології та філософії
Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти > Кафедра соціології та філософії
Depositing User: Соціологія Ірина Букрєєва
Date Deposited: 01 Apr 2024 20:38
Last Modified: 01 Apr 2024 20:38
URI: http://eprints.mdpu.org.ua/id/eprint/13607

Actions (login required)

View Item View Item