MDPU Repository

КВАЛІФІКАЦІЙНА (ДИПЛОМНА) РОБОТА на здобуття ступеня вищої освіти «магістр» на тему: «Проєктний підхід як інноваційний механізм державного управління у галузі культури»

Жуковський, Микита Віталійович (2023) КВАЛІФІКАЦІЙНА (ДИПЛОМНА) РОБОТА на здобуття ступеня вищої освіти «магістр» на тему: «Проєктний підхід як інноваційний механізм державного управління у галузі культури». Запоріжжя.

[img] Text
Жуковський Анотація.pdf

Download (368kB)
[img] Text
диплом.pdf

Download (1MB)

Abstract

В роботі здійснюється аналіз проєктної діяльності в системі управління сфери культури як ефективної організаційно-управлінська форм в умовах трансформаційних процесів сучасного українського суспільства. Розкрито сутність проєктних технологій, що дозволяють ефективно функціонувати установам і організаціям соціокультурної сфери в період суспільного реформування. Стверджується, що проєкт як особлива форма організації культурної діяльності дозволяє залучати альтернативні ресурси, виробляти децентралізовані культурні дії, підтримувати партнерство державних структур і неурядових організацій та виступає ефективною сучасною моделлю управління в сфері культури. Головною особливістю проєктного підходу є те, що він краще враховує та стимулює холістичне мислення, тобто дозволяє не тільки добре адаптуватись до конкретних ситуацій, а й враховує складність та багатофакторність впливу на ситуації розвитку, можливість різних сценаріїв і, таким чином, забезпечує гнучкість в підходах щодо вироблення стратегії. Підкреслюється, що сьогодні реалізація культурної політики на національному, регіональному та муніципальному рівнях здійснюється за рахунок бюджетного фінансування. Однак такий спосіб менш гнучкий і не здатний, на відміну від ринкового способу, з великою різноманітністю реагувати на окремі культурні запити і пропозиції. Важливим механізмом залучення необхідних ресурсів в сферу культури має стати саме проєктно-орієнтоване управління. В роботі також визначено та проаналізовало проблеми та пріоритетні напрямки проєктних технологій в осередках культурної політики міста Мелітополь. Ключові слова: проєкт, проєктна діяльність, культурна політика, проєктно-орієнтоване управління.

Item Type: Other
Subjects: H Суспільні науки > HM Соціологія
Divisions: Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти > Кафедра соціології та філософії
Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти > Кафедра соціології та філософії
Depositing User: Соціологія Ірина Букрєєва
Date Deposited: 01 Apr 2024 21:26
Last Modified: 01 Apr 2024 21:26
URI: http://eprints.mdpu.org.ua/id/eprint/13591

Actions (login required)

View Item View Item