MDPU Repository

Підготовка майбутніх учителів початкової школи до використання природотерапії в умовах воєнного стану

Мелаш, Валентина and Дубяга, Світлана and Варениченко, Анастасія (2023) Підготовка майбутніх учителів початкової школи до використання природотерапії в умовах воєнного стану. Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології, 1 (125). pp. 83-94.

[img] Text
мелаш.pdf

Download (356kB)

Abstract

У статті визначена необхідність підготовки майбутніх учителів початкової школи до використання природотерапії в умовах воєнного стану. Мета статті полягає в розкритті методичних аспектів природотерапії, як технологїї позитивного впливу природи загалом та її окремих об’єктів на психофізіологічний стан молодших школярів, сприяти розвитку життєдіяльності дітей, та підготовки сучасного вчителя до цього процесу. Методи дослідження: загальнонаукові – аналіз, синтез, порівняння та узагальнення, що стало важливим при вивченні праць українських науковців, офіційних і нормативних документів. В статті висвітлена проблема методичних аспектів природотерапії, як технологїї позитивного впливу природи загалом та її окремих об’єктів на психофізіологічний стан молодших школярів, яка сприяє розвитку життєдіяльності дітей в умовах війни. Відокремлено спеціфичні методи екологічної освіти, які володіють природотерапевтичними властивостями: метод екологічної ідентифікації, метод екологічної емпатії, метод екологічних асоціацій, метод художньої репрезентації природних об’єктів, метод екологічної лабілізації, метод екологічно‐емоційного впливу. Надано досвід проведення науково‐просвітницького семінару для формування професійної компетентності майбутніх вчителів початкової освіти до корекційної роботи в галузі природотерапії, як технології збереження та відновлення здоров’я дітей в умовах воєнного стану.

Item Type: Article
Subjects: L Освіта > LB Теорія і практика освіти > LB1501 Початкова освіта
Divisions: Навчально-науковий інститут соціально-педагогічної та мистецької освіти > Кафедра початкової і спеціальної освіти > Фахові видання
Depositing User: Кафедра початкової і спеціальної освіти Шевченко Ю.М.
Date Deposited: 09 Oct 2023 10:29
Last Modified: 09 Oct 2023 10:29
URI: http://eprints.mdpu.org.ua/id/eprint/13159

Actions (login required)

View Item View Item