MDPU Repository

Часопростір як формотворча категорія роману Р. Іваничука «Мальви»

Копєйцева, Л. П. (2014) Часопростір як формотворча категорія роману Р. Іваничука «Мальви». Наукові записки Харківського національного університету ім. Г.С.Сковороди. Ч. 1, 1 (77). pp. 48-55.

[img] Text
статття Копєйцевої Л.П. 3.pdf

Download (280kB)

Abstract

Стаття присвячена розгляду історичного роману Р. Іваничука крізь приз-му визначення поетикальних домінант письменника. Автори досліджують творчість митця з огляду визначення формотворчих категорій художнього тексту. У цьому спектрі з’ясовуються часопросторові координати рома-ну-балади «Мальви», констатується, що художній часопростір залежить від вираження його автором, від взаємозв’язку реального світу й світу худож-нього і виявляється у декількох іпостасях (сюжетних, фабульних, історич-них). Зроблено акцент на тому, що художній час у кожній частині твору різний, до того ж часові межі розширюються за рахунок ретроспекцій, що виявляються у двох формах – спомини персонажів та об’єктивна авторська оповідь Досліджуються дві антитетичні моделі світів: українського та та-тарсько-турецького; аргументовано, що кожен образ твору є носієм певного ідеологічного концепту, позитивної або ж негативної програми дій.

Item Type: Article
Subjects: P Мова та література > PG Слов'янська група мов. Балтійські мови. Албанські мови і література > Українська мова та література
Divisions: Філологічний факультет > Кафедра української і зарубіжної літератури
Depositing User: admin admin mdpu
Date Deposited: 09 Jun 2016 10:17
Last Modified: 02 Oct 2019 05:52
URI: http://eprints.mdpu.org.ua/id/eprint/637

Actions (login required)

View Item View Item