MDPU Repository

Суголосність ідей німецького романтизму із творчими пошуками українських митців слова «переходової доби»

Землянська, А. В. (2014) Суголосність ідей німецького романтизму із творчими пошуками українських митців слова «переходової доби». Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка: Філологічні науки (мовознавство), 1 (284). pp. 42-51.

[img] Text
V1.1a.pdf

Download (190kB)

Abstract

У статті розглядаються особливості розвитку українськоїлітератури 1920-х років. Акцент робиться на творчому осмисленнівітчизняними письменниками досвіду німецьких романтиків. Провіднаінтелігенція „переходової доби” спрямовувала свою діяльність наактивне сприйняття життя, постійну боротьбу з буденщиною, пошуктрансцендентного смислу існування. Центральним у творах став образмитця, який набував статусу жерця, пророка нового способу існування. Українські письменники початку ХХ ст. звертались також до вічногообразу Фауста, що походить ще з часів передромантизму, зауважували на інфантильній природі персонажів – романтиків революції, використовували еротичні мотиви і т. д.

Item Type: Article
Subjects: P Мова та література > PG Слов'янська група мов. Балтійські мови. Албанські мови і література > Українська мова та література
Divisions: Філологічний факультет > Кафедра української і зарубіжної літератури > Фахові видання
Depositing User: admin admin mdpu
Date Deposited: 07 Jun 2016 12:50
Last Modified: 16 Oct 2020 05:48
URI: http://eprints.mdpu.org.ua/id/eprint/636

Actions (login required)

View Item View Item