MDPU Repository

Семантика небесного простору в поезії Володимира Родіонова

Землянська, А. В. and Стрілець , О. В. (2014) Семантика небесного простору в поезії Володимира Родіонова. Наукові записки ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Літературознавство. pp. 122-129.

[img] Text
2292-4803-1-SM.pdf

Download (265kB)

Abstract

У статті розкриваються особливості сприйняття топосу неба В. Родіо-новим і основні ідейно-змістові вектори його поезії, пов’язані на семантич-ному рівні із небесним простором. Визначено, що Небо постає для митцясвоєрідним абсолютом, втіленням найвищих цінностей буття: свободи, міц-ності духу, внутрішньої «висоти», ідеалу любові тощо. Поет часто сумує за минулим льотчика, коли міг у небесній широчіні пізнати всю повноту свого існування, і прагне пережити це відчуття ще раз, хоч і усвідомлює нездій-сненність власного бажання. Зауважується, що своє значення аналізований образ розкриває також у поєднанні з топосами земної сфери, що часто ста-ють зв’язною ланкою між ліричним героєм і Всесвітом, втіленням якого є небесний простір. До таких топосів належать образи аеродрому, злітної смуги. Прагнення висоти, польоту, неможливе для митця без усвідомлення, що його чекають на землі, у рідній домівці, тому й виникають у віршах об-рази отчого дому, знайомої природи, Батьківщини. Зроблено підсумок, що саме нерозривний зв’язок небесної і земної сфер утворює органічний про-стір існування ліричного героя В. Родіонова.

Item Type: Article
Subjects: P Мова та література > PG Слов'янська група мов. Балтійські мови. Албанські мови і література > Українська мова та література
Divisions: Філологічний факультет > Кафедра української і зарубіжної літератури
Depositing User: admin admin mdpu
Date Deposited: 07 Jun 2016 12:49
Last Modified: 02 Oct 2019 05:52
URI: http://eprints.mdpu.org.ua/id/eprint/632

Actions (login required)

View Item View Item