MDPU Repository

Варіабельність гістолого-адаптаційних перебудов вегетативних органів напівтрав’янистих рослин в умовах Запорізької області

Красіна, Н. О. and Пюрко, О. Є. and Звєрєва, Т. О. (2021) Варіабельність гістолого-адаптаційних перебудов вегетативних органів напівтрав’янистих рослин в умовах Запорізької області. ІІ наукова інтернет-конференція молодих вчених «Сучасні проблеми природничих наук», 6 грудня 2021 р.. pp. 40-45.

[img] Text
Варіабельність гістолого-адаптаційних перебудов вегетативних органів.pdf

Download (1MB)

Abstract

Різке загострення екологічної ситуації у світі в результаті антропогенного впливу, глобальне потепління й аридизація клімату роблять проблему адаптації та стійкості однією з центральних у сучасній біології рослин. Будь-який організм здатний пристосовуватись до зміни несприятливих біотичних та абіотичних факторів довкілля. Загально-біологічні механізми адаптації рослин до негативних впливів середовища численні (Мусієнко, 2006; Puyrko, 2010). Важливим напрямком гістолого-адаптаційних досліджень є вивчення сумісної дії на рослини негативних чинників у межах концепції комбінованої стійкості рослин, що обумовлює інтегровану відповідь рослинних організмів на вплив екзогенних факторів середовища (Коцюбинська, 2001), і як наслідок здійснюють адаптаційні перебудови на різних рівнях організації живого.

Item Type: Article
Subjects: Q Наука > QK Ботаніка
Q Наука > QP Фізіологія
Divisions: Хіміко-біологічний факультет > Кафедра ботаніки і садово-паркового господарства
Depositing User: Кафедра ботаніки і садово-паркового господарства
Date Deposited: 20 Dec 2021 01:01
Last Modified: 20 Dec 2021 01:01
URI: http://eprints.mdpu.org.ua/id/eprint/12495

Actions (login required)

View Item View Item